Wakacje z dzieckiem

Wodne atrakcje w Tunezji

Tunezja to nie tylko boskie plaże czy atrakcje przybrzeżne. Warto poznać ją również z nieco innej strony, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wczasy z całą rodziną. To  co spodoba się podczas urlopu rodzicom, nie zawsze może być atrakcyjne dla dzieci, – sprawdźmy co takiego Tunezja ma do zaoferowania właśnie dla tych najmłodszych.

Egzotyczne perełki i inne ciekawostki dla na dzieci w Tunezji

Dzieciom na pewno spodoba się możliwość zobaczenia ogromnych krabów, które czekają chociażby w Hergli, czy też słodko różowych flamingów, których w tym kraju nie brakuje. Równie interesujący na pewno okaże się wypad do Kartaginy, a tam z kolei do Muzeum Oceanograficznego. Oprócz takich atrakcji jak modele statków czekają tu też interaktywne wystawy dotyczące morskiego życia, co niewątpliwie zaciekawi przedszkolaka. Około 20 kilometrów od lotniska Midoun natomiast czeka Parc Djerbe Explore. To kompleks składający się z pięciu części, z których najbardziej znana jest oczywiście farma krokodyli. Została ona tutaj przywieziona aż z Madagaskaru i robi niesamowite wrażenie.

Atrakcje wodne dla najmłodszych i o wiele więcej

W Tunezji nie brakuje parków wodnych. Jeden z nich czeka w kurorcie Port el Kantaoui. Mowa tu o Aqua Palace. Są tu ciekawe zjeżdżalnie, ślizgawki czy leniwa rzeka, a także liczne baseny. Warto również wybrać się do Aqa Park Les Dauphins, który ulokowany jest pomiędzy Hammametem a Nabeulem. Można tu wspaniale bawić się wśród wodospadów, morskich fal czy innych atrakcji.

Ciekawym miejscem jest również Hannibal Park. Znajduje się on w Port el Kantaoui i stanowi pełne zabaw i radości wesołe miasteczko, które sprawi frajdę nie tylko dzieciom. Podobnie jak zoo w Tunisie czy też zoo czekające w Friguia. W tym ostatnim dodatkowo można wejść do delfinarium, by podglądać te wesołe zwierzęta.

Tunezja to również kraj pełen zabytków i interesujących historycznie miejsc. Można więc dzieciom tu zapewnić nie tylko rozrywkę czy mnóstwo słońca, ale i atrakcje, które sprawią, że dowiedzą się nieco więcej o otaczającym je świecie.

Udostępnij

Dodaj komentarz