Najlepsze plaże Tunezji

Plaża w tunezyjskim Sousse

Tunezja jest rajem dla miłośników wygrzewania się w nadmorskim słońcu i długich, ciepłych morskich kąpieli. Poznajmy 5 miejsc słynących z najpiękniejszych plaż w Tunezji.

Plaże Tunezji – TOP 5 miejsc doskonałego relaksu nad ciepłym morzem

1 – Hammamet
Tunezyjskie Saint-Tropez, jest idealnym miejscem wypoczynku dla miłośników dyskotek do białego rana, jachtów i niebiańsko pięknych plaż, takich jak szeroka, piaszczysta Nozha Beach, gdzie do dyspozycji gości znajduje się mnóstwo leżaków, parasoli i materacy. Pomiędzy kąpielami morskimi i słonecznymi, plażowicze mogą kibicować meczom piłki plażowej, lub brać w nich czynny udział.
2 – Sousse (Susa)
Malownicza plaża Bou Jaafar słynie z niezapomnianych widoków słońca i pięknego, złotego piasku. W okolicy znajduje się wiele restauracji i barów, gdzie zmęczeni plażowicze mogą posilić się podziwiając niezapomniane widoki na morze.
3 – Dżerba
Turyści odwiedzają chętnie to miejsce nie tylko dla szerokich, piaszczystych plaż, z których słynie Dżerba. Miejscowe wybrzeże słynie z doskonałych warunków do windsurfingu i funkcjonuje tu wiele wypożyczalni sprzętu do uprawiania tej dyscypliny. Atrakcją Dżerby jest też nurkowanie – również w sprzęcie wypożyczonym na miejscu.
4 – Monastyr
To miasto do niedawna było niedoceniane turystycznie, obecnie piękne lokalne plaże ściągają miliony turystów. Są one czyste i niezwykle malownicze, zwłaszcza piaszczysto-kamienista plaża La Falaise. Okolica słynie z doskonałych warunków do nurkowania i wędkowania.
5 – Tabarka
Atrakcją tego miejsca jest obok malowniczych plaż, możliwość nurkowania w jednym z 20 miejsc, skąd można podziwiać bogatą miejscową florę i faunę. Nieopodal plaż Tabarki znajdują się pola golfowe, zapewniające rozrywkę nie tylko miłośnikom plażowania.

Plaże w Tunezji – co jeszcze warto wiedzieć

Morze przy tunezyjskich plażach jest bardzo płytkie. Nieraz trzeba pokonać dziesiątki, a nawet setki metrów wgłąb, aby popływać. Cecha ta jest sporą zaletą dla osób, które wypoczywają z dziećmi, ponieważ tunezyjskie plaże są bezpieczne.

Planując wakacje, warto pamiętać, że ceny w Tunezji bywają niższe, niż nad polskim morzem, a pogoda dopisuje tam zawsze.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz