Koszty i ceny na wczasach

Ceny w tunezyjskim sklepie

Wczasy w Tunezji nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale są droższe niż spędzenie wakacji np. w polskich miejscowościach. Trzeba wiedzieć, ile pieniędzy przygotować sobie na taki zagraniczny wyjazd. Nikt nie wybiera się za granicę po to, aby siedzieć cały dzień w hotelu, warto więc sprawdzić ile będą kosztować nas kwestie zwiedzania, atrakcji, jedzenia i przeróżnych usług.

Ceny w Tunezji, waluta

W większości przypadków ceny w Polsce są bardzo zbliżone do tych, które można zastać w Tunezji, dzięki czemu stosunkowo łatwo jest zaplanować swój budżet na wakacje w tym kraju. Używaną walutą jest dinar tunezyjski – TND. Jego wartość jest wyższa o kilkadziesiąt groszy od polskiej złotówki. 1 TND to tysiąc milimów. Warto od razu zaznaczyć, że nie ma możliwości wywożenia krajowej waluty poza obszar Tunezji, dlatego wszystkie wymienione pieniądze trzeba przeznaczyć na lokalne atrakcje, pamiątki i jedzenie. W przypadku tygodniowych wczasów all inclusive wystarczy mieć 150 dolarów plus dodatkowe środki na płatne atrakcje. Droższe w Tunezji są warzywa i owoce oraz alkohol.

Półtoralitrowa butelka wody mineralnej to koszt poniżej 1 TND, piwa krajowego powyżej 4 TND, kilograma jabłek od 5 TND , a pomarańczy powyżej 2 TND . Za posiłek w tańszej restauracji trzeb zapłacić około 25 TND, a w średniej klasy lokalu ceny zaczynają się od 40 TND. Chleb kosztuje od 0,6 TND a opakowanie jajek 3 TND. Kilogram sera jest w cenie ponad 23 TND, świeżej ryby ponad 19 TND, daktyli ponad 10 TND. Możliwe jest palenie sziszy w barze za 35 TND wzwyż, kupienie paczki papierów za ponad 7 TND czy wypicie półlitrowej butelki ginu za co najmniej 104 TND.

Wczasy w Tunezji a koszty atrakcji i zwiedzania

Bardzo wiele atrakcji w Tunezji wymaga kupienia biletu wstępu. Ceny zaczynają się zwykle od 120 TND wzwyż. Bardzo popularną atrakcją w Tunezji jest przejażdżka na grzbiecie wielbłąda po pustynnym piasku, co wiąże się z kosztami z rzędu 280 TND. Miłośnicy przyrody z pewnością będą usatysfakcjonowani możliwością spędzenia nocy rezerwacie, co kosztuje średnio 100 TND.

W zależności od tego, ile i co turysta pragnie zwiedzić, będzie musiał liczyć się z mniejszymi lub większymi kosztami. Wiele atrakcji jest płatnych, ale nie brakuje też miejsc, do których można udać się za darmo. Należy zapoznać się z cenami obowiązującymi w Tunezji z dużym wyprzedzeniem czasowym, aby nie doszło do takiej sytuacji, że turystę przerosną wydatki. W sytuacji, gdy zabraknie środków, wczasy z pewnością stracą swój pierwotny urok.

Udostępnij

Dodaj komentarz